Pradžia » Buitis » Kaip atnaujinti savo kambarį

Kaip atnaujinti savo kambarį

Nusibodo kasdien grįžus žiūrėti į tas pačiassienas? O ir kai kurie daiktai jau nebe tokie reikalingi, o išmesti juos dargaila. Net ir vaizdas, kurį matome mažiausiai keliasdešimt kartų per langąatrodo kažkoks nuvalkiotas ir niūrus. Ir tam visiškai neturi reikšmės ar jūsgyvenate miesto centre, ar už jūsų lango pelkė, kai kurių vadinama prūdu.Tačiauvisa tai gali pasikeisti jūsų dėka, ne, ne iš prūdo ežerą darysim, o tiesiogatnaujinsim kambarį.

Pirmiausia reikia išsimesti šiukšles „daiktus,kurių jau senai nebenaudojate“. Tai gali būti smulkmenos, kurių nuo dulkųsluoksnio dorai nebesimato, žurnalai kelių mėnesių senumo ir t.t. Jųatsikratyti jums padės didelis juodas plastikinis maišas. Nesigailėkite to, konenaudojate. Apsitvarkę galime pradėti galvoti apie apšvietimą, spalvas. Irkaip stipriai mūsų kambarys turėtų pasikeisti.

10 paprastų idėjų, kaip atnaujinti kambariosienas

Kaip nesudėtingai patiems atnaujinti kambariosienas, nesiimant kapitalinio remonto ir neišleidžiant daugybės pinigų? Keli išįprastų būdų sienas dekoruoti paveikslais ar nuotraukų kompozicijomis. O kaipdar paprastai galima pakeisti sienos išvaizdą?

Štai keletas paprastų idėjų:

1.      Pakabinkite veidrodį. Veidrodis netik atnaujins visą kambarį, bet ir optiškai jį padidins. Parinkite veidrodžiuirėmelius, kurie derėtų prie bendro interjero. Taip pat dekoratyviai atrodys jeisugrupuosite keletą mažesnių, į vienodus rėmus įdėtų, veidrodžių šalia. Šiaislaikais specialios technikos pagalba galima išpjauti ir norimos formosveidrodžius, tad meistrams galite patikėti savo sumanymą ir ant savo svetainėssienų sukurti unikalią kompoziciją.

2.       Dekoruokite sieną augalais. Žalia, gyva siena,ne tik gražiai atrodo, bet atlieka ir svarbią oro gryninimo funkciją, todėltoks gyvas dekoras naudingas ir sveikatai. Auginkite vijoklius, kurie liptų įviršų palei sieną. Parinkite jiems dailius vazonus, priderinkite virveles arkopėtėles lipimui. Jei į svetainę patenka pakankamai dienos šviesos, priesienos galite įkurdinti vazoninių augalų kolekciją. Suderinkite ir jųvazonėlius tarpusavyje ir sudėkite juos ant kopėtėlių tipo lentynos šaliasienos. Jei į kambarį šviesos patenka mažai, pasirinkite nereiklius augalus,tarkime, Sansevjerą. Susodinkite keletą jų į pailgą dailų lovelį šalia sienos.Tai nereiklūs namų augalai, kurie dailiai atrodo sugrupuoti, plačiaineišsikeroja, todėl tinka auginti prie sienos. Tokia gyva tvorelė parinkusatitinkamus lovelius ar vazonus, tiks prie daugumos interjero stilių.

3.       Pakabinkite sieninį laikrodį. Priderinęsieninį laikrodį prie svetainės sienos, turėsite gražų akcentą, be to, visadažinosite kiek valandų. Kad siena atrodytų originaliau, galite sugrupuoti keletąsieninių laikrodžių, taip turėsite dinamišką kompoziciją, kuri nuolatsinchroniškai judės.

4.      Pakabinkite žemėlapį. Antsvetainės sienos pakabinkite žemėlapį ir sužymėkite jame šalis, kuriasaplankėte, arba svajojate nuvykti. Jei standartiškas spalvotas žemėlapisnetinka prie bendro svetainės interjero, rinkitės kontūrinį, labiau stilizuotąeskizą ar žemėlapio fragmentą (galimi įvairūs variantai - fototapetas,reprodukcija, pieštas, spausdintas ir t.t.)

5.      Tapetų fragmentas. Nebūtinatapetais išklijuoti visą kambarį, galite jais dekoruoti tik vieną sieną ar dalįjos, taip atnaujindami visą kambarį. Išraiškingo rašto, kontrastingų spalvųtapetai arba fototapetai su miesto vaizdu, panorama ar žmonėmis, galinepažystamai atnaujinti visą kambarį ir jis įgaus naują išvaizdą. Jei  radote patinkančius tapetus, galite įrėmintijuos, nudažydami rėmus derančia spalva. Toks fragmentas ant sienos gali taptitiesiog žavinga dekoracija arba atskirti tam tikrą funkcinę zoną. 

6.      Šviestuvai. Jei leidžia techninėsgalimybės, sienai naują išvaizdą suteikti galite pakabinę dekoratyviussieninius šviestuvus. Pakabinkite vieną, sugrupuokite jų porą simetriškai arbaderinkite kelis skirtingus. Ieškokite tinkamų pagal stilių, įvertinkite, kadšviestuvai gražiai atrodytų ir dienos metu, tuomet kai lemputės neuždegtos . Jeigalimybių pakabinti sieninius šviestuvus nenumatyta, prie sienos pastatykite vienąar keletą dailių toršerų.

7.      Sienų lipdukai. Jų pasiūla tikraididelė. Kiekvienas gali pasirinkti pagal skonį ir namų interjerą. Ieškodamiatkreipkite dėmesį į tai, ar pabodus juos galėsite nuimti nesugadindami sienųapdailos.

8.      Užrašai ant sienos. Užrašytigalite žinomą citatą, mylimiausios dainos žodžius, šeimos gyvenimo būdąapibūdinančius žodžius ar pan. Pasidairykite lipdukų su patinkančiais užrašais.Taip pat dekoratyviai atrodo raidės ar simboliniai žodžiai, išpjauti iš fanerosir dekoruoti pagal kambario interjerą.

9.      Pakabinkite knygų lentyną. Dailiknygų ir kitų daiktų lentyna atnaujins sieną, be to sukurs papildomos vietosmylimiems daiktams sudėti. Spalvoti daiktai ir surikiuotų knygų nugarėlėssuteiks žaismingumo vienspalvei sienai, tačiau čia svarbu laikytis saiko.Geriau eksponuokite mažiau, bet tarpusavyje derančių daiktų.

10.  Kolekcija ant sienų. Turite išįvairių kelionių parsivežtų lėkščių, vėduoklių, kaukių ar kitokių suvenyrų? Ogal sukaupėte vinilinių plokštelių kolekciją? Pagalvokite, kaip juos būtųgalima pritaikyti eksponavimui ir sukurkite iš jų ant sienos savo unikaliąkompoziciją.

Derinkite spalvas. Jei sienos mėlynos aržalios tai tiktų geltonos ar oranžinės spalvos. Jei kambaryje vyraujašviesesnės spalvos, derinkit tonu tamsesnes. Toliau galime pagalvoti ir apielangą, beje yra sakoma, kad langai - namų akys. Tad neapkraukime mes jųsunkiomis užuolaidomis, patarčiau isigyti roletus. Jų yra įvairiausių spalvų irraštų. Tad lengvai priderinsite prie sienų. O jei gyvenate nuosavame name iržinote, kad prie langų nieks „nešmirinėja“ arba daugiaaukštyje, bet ne pirmameaukšte, tai ant langų galite nedėt iš vis nieko. Aš netgi siūlyčiau langą iššonų apklijuot kokiom detalėm, kurios be abejo derėtų su kambario dizainu. Irtada jūs būsite kitoks nei visi. Nebent miegas prie neuždengto lango jums yranepriimtinas, nors psichologai pataria prieš miegą pažiūrėti į žvaigždes.

Mums liko baldai. Norint pakeisti kambariovaizdą dažniausiai naudojamas  baldųpastumdymas. Reikia baldus pakeisti vietomis, geriausiai 180 laipsnių. Atrodo,kad niekas nepasikeitė, nes baldai liko seni, bet rezultatas akivaizdus: pobaldų perstumdymo, kambarys atrodo lyg atnaujintas, lyg visiškai kitas.

Manau ir vaizdas už lango atrodys gyvesnis.


Balsavimas

Žiūrėta: 6121   |   Balsų: 0   |   Vidurkis:   dar neįvertinta
Įvertink: 12345


Komentarai

Kolkas komentarų nėra. Būk pirmas!

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai