Pradžia » Buitis » Kaip kambariniams augalams paruošti žemę?

Kaip kambariniams augalams paruošti žemę?

Auginantiems kambarines gėles reikia žinoti, kad dauguma jų yra tropikų, subtropikų, dykumų ir pusdykumių augalai. Jiems reikia tinkamos aplinkos bei agrotechnikos sąlygų. Be šviesos, šilumos, oro ir drėgmės, didelę reikšmę augalui turi ne tik žemės sudėtis, bet ir priežiūra.

Ruošiant žemę reikia atsižvelgti į atskirų augalų poreikius. Gėlėms ruošiami gana trąšūs žemių mišiniai iš velėninės, lapinės, viržinės, durpinės, mėšlinės, kompostinės žemės ir smėlio.

Velėninė žemė gaminama iš velėnų, kurios imamos iš vidutinio drėgnumo pievų liepos—rugpjūčio mėnesiais. Velėnos sluoksniuojamos su karvių mėšlu, dedant jas žole žemyn į neaukštas (1- ½ m.)   krūvas. Vasarą krūvos 2—3 kartus perkasamos. Velėninė žemė tinkama naudoti po 1—2 metų.

Lapinė žemė. Vėlai rudenį sugrėbiami iš sodo arba kitų medžiais apaugusių vietų lapai ir kraunami į ½ m. aukščio krūvas. Kitų metų vasarą krūvos keletą kartų perkasamos. Lapinę žemę galima naudoti tik lapams visiškai supuvus. Geriausia lapinė žemė gaunama iš liepų, lazdynų ir klevų lapų.

Viržinė žemė. Šios žemės galima parsigabenti iš miško, iš viržiais ir bruknėmis apaugusių vietų. Imamas tik 5-6 cm storio paviršiaus sluoksnis tose vietose, kur tik negyvos, apipuvusios augalų šaknys. Viržinė žemė kraunama į krūvas ir keletą kartų perkasama, kad gerai išsivėdintų.

Neturint galimybės viržinės žemės pasigaminti, galima pakeisti ją tokiu  mišiniu: 2 dalys lapinės, 3 dalys durpinės žemės ir 1 dalis smėlio.

Durpinė žemė. Kambarinėms gėlėms durpinė žemė būtinai reikalinga. Ji gaunama iš žemapelkių durpių, kurios sluoksniuojamos su karvių arba paukščių mėšlu ir kraunamos į 1 m aukščio ir 2 m pločio krūvas. Vasarą krūvos 2—3 kartus perkasamos ir, jeigu labai sausos, laistomos vandeniu arba srutomis. Žemė tinkama naudoti po 1—2 metų.

Mėšlinė žemė. Šią žemę gaminant, paprasčiausia panaudoti apipuvusio mėšlo ir žemės mišinį, buvusį inspekte. Mėšlas sumetamas į krūvas ir per vasarą, perkasant 2—3 kartus, baigiamas pūdyti. Iš tokio mėšlo pagamintą žemę galima naudoti po 1—2 metų, o tuo tarpu pagamintą iš šviežio mėšlo — tik po 3 metų.

Kompostinė žemė. Ji gaminama iš įvairių atliekų. Jos sumetamos į krūvą ir per vasarą perkasamos 1—2 kartus. Patariama primaišyti pelenų arba kalkių. Kompostinė žemė tinkama naudoti tik visiškai perpuvusi, tai yra po 3—4 metų.

Smėlis. Jo reikia dėti į visus žemių mišinius ir visoms gėlėms.

Mišiniams paruošti geriausiai tinka švarus upių smėlis. Jo į mišinius dedama santykiu:  1 dalis smėlio ir 5-7 dalys žemės.

Iš aprašytų žemės rūšių galima daryti mišinius įvairioms gėlėms auginti.

Balsavimas

Žiūrėta: 4315   |   Balsų: 0   |   Vidurkis:   dar neįvertinta
Įvertink: 12345


Komentarai

Kolkas komentarų nėra. Būk pirmas!

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai