Kaip reikia derinti spalvas
Labai maloniai žmogų veikia, sukelia jaukumo, šilumos įspūdį raudona ir kitos šiltos spalvos žiemos metu. Žiemą, apsirengusi šiltų spalvų drabužiais, jūs gerai atrodysite, jei priderinsite juos prie veido, akių, plaukų bei amžiaus. Nebūtina imti gryną spalvą. Kiekviena šilta ar šalta spalva turi daugybę ramių (pastelinių) atspalvių. O vasarą, norėdama vėsiai atrodyti, rinkitės baltą, žydrą, mėlyną, žalią ar melsvai žalsvą spalvą ir pan.
Žinokite, kad spalva turi didelę galią daiktą padidinti ar sumažinti. Balta, raudona, oranžinė ir geltona yra ryškios spalvos. Taigi jos ir daiktus išryškina, tarytum padidina. Ne tokios ryškios yra šiltos pastelinės spalvos, kurios gaunamos atitinkamą spalvąs sumaišius su pilkšvai balta spalva.
Mėlyna spalva daiktus atitolina, sušvelnina jų kontūrus ir jie tariamai sumažėja.
Šitas spalvų ypatybes moteris gali puikiai išnaudoti, prisiderindama rūbą prie figūros: norėdama atrodyti didesnė ar mažesnė, lieknesnė ar stambesnė, užmaskuodama kai kuriuos proporcijų trūkumus, pabrėždama gerąsias fizines ypatybes. Pastaruoju atveju tenka derinti šiltas spalvas su šaltomis, šviesias su tamsiomis, nes tamsios spalvos taip pat gali daiktus sumažinti. Galite išmėginti: apsivilkite baltą ar kokią kitą šviesią suknelę, atsistokite prieš veidrodį ir atrodysite didesnė, stambesnė. Tuoj pat užsivilkite juodą suknelę ir įsitikinsite, kad sumažėjote, susmulkėjote.
Be visų gerų maskavimo ypatybių juoda spalva turi vieną trūkumą. Ji labai aštriai pabrėžia daikto kontūrus. Moterims, turinčioms gražią figūrą, ši savybė naudinga, bet toms, kurios savo figūra nelabai patenkintos, geriau pasirinkti vidutinio tamsumo, šaltas, ramias, neryškias spalvas, kurios pašalina kontūro nelygumus.
Reikia mokėti spalvą prisiderinti ne tik prie figūros, bet ir prie veido odos, akių ir plaukų spalvos. Skaistaus, raudono veido moteriai nereikia naudoti kontrastinių, šaltų spalvų — jos raudonumą dar labiau išryškina. Jei veido oda gelsva, taip pat reikia vartoti šiltas spalvas. Pablyškusį veidą dar daugiau blyškina žalia, smėlio, pilka spalva.
Šviesių akių, šviesios odos blondinėms gražu balta, šviesi, koralo raudona, žydra spalva. Šviesių akių šatenėms — bordo, žalia, mėlyna. Šviesių akių brunetėms — pilkos, melsvos, žalsvos spalvos. Tamsių akių brunetėms — ruda, juoda, gelsva, smėlio, kartais raudona ir kt. Geriausiai drabužiai tinka tokios pat spalvos, kaip ir akys. Moterims, kurios turi rausvus plaukus, taip pat tinka tos spalvos, kurios gerai dera su akių ir plaukų spalva. Kai plaukai primena ugnies raudonumą, gerai dera pilki minkšti, žaliai mėlyni, bet ne grynai žali tonai, juoda ir balta spalva. Moterims, turinčioms šios spalvos plaukus, labai tinka papuošalai iš juodinto sidabro.
Pasirinkdamos rūbams spalvas žinokite, kad dvi suderintos spalvos atrodo daug gražiau negu trys, keturios ar daugiau nevykusiai parinktų spalvų. Kuo daugiau spalvų, tuo margesnė apranga, kurioje pranyksta pats žmogus. Jeigu pagrindinė drabužių spalva šilta, priedams galima parinkti šaltą spalvą, o šaltos spalvos aprangą galima pagyvinti šilta spalva. Pavyzdžiui, moteris apsivilko oranžinę ar apelsino spalvos suknelę, smėlio spalvos paltą, apsiavė smėlio spalvos batukus, o pirštines ir skrybėlaitę užsidėjo žydros spalvos. Šiuo atveju mes derinome tris spalvas— dvi giminingas šiltas su trečia šalta — žydra. Jaunai moteriai kontrastingų derinių nereikia vengti, bet pagyvenusi moteris spalvas turi derinti atsargiau, pasirinkti daugiau neryškius atspalvius. Pavyzdžiui, pilkšvai smėlio spalvą derinti su tamsesne pilka, pastelinę melsvai žalsvą su pilkšvai balta ir t.t.
Prie vienspalvės medžiagos drabužio pagalbinė spalva gali būti ir artima jam, tik skirtingo ryškumo — tamsi violetinė su šviesiai violetine, raudona avietinė su švelnia, blankia rožine, plytos ruda su kremine ir t.t.
Svarbu mokėti suderinti margą rūbą su vienspalviu. Tarp jų turi būti arba rišamoji spalva, atsikartojanti margoje medžiagoje, arba bendras margas medžiagos atspalvis turi derintis su vienspalve medžiaga. Taip derinti prireikia margą sijonėlį su palaidinuke, suknelę su apsiaustu; margą rūbą puošiant vienspalve medžiaga ar prie margo rūbo parenkant priedus. Niekada nederinkime margo drabužio su margu, pavyzdžiui, languotas sijonėlis, gėlėta palaidinukė ir t.t.
Dažnai mes nešiojame diržus. Prie vienspalvės medžiagos suknelės diržas gali būti tos pačios spalvos, kontrastinis arba margas. Vienspalvis diržas tinka prie margos suknelės. Gražu, kai vienspalvis ar raštuotas diržas yra padarytas iš tos pat medžiagos, kaip rankinukas ar skrybėlė. Atsiminkime — ryškūs diržai tinka jaunoms, turinčioms ploną taliją moterims.
Kai kada suknelės, paltai ar kostiumai puošiami siauresniais ar platesniais apvadais (kantais). Prie vienspalvio ar margo drabužio tinka priderintos vienspalvės medžiagos apvadai. Tačiau vaikų ir jaunų merginų drabužius galima puošti ir smulkiai raštuotu (žirneliais, juostelėmis, langučiais) apvadu.
Apykaklaitė ar rankogaliai iš kitos medžiagos paprastai daromi kasdieninei suknelei ar paltui.
Plačiai mėgstama apranga yra ansambliai, kada suknelė ir palto arba švarko pamušalas būna iš tos pačios medžiagos. Sportinio tipo komplektams naudojami vienspalvės medžiagos su languota, dryžuota deriniai. Popietiniams, išeiginiams ar vakariniams ansambliams derinamos vienspalvės medžiagos.
Komentarai