Pradžia » Internetas » Kaip kurti wikipedia puslapius

Kaip kurti wikipedia puslapius

Wikipedia puslapiaiPrieš pradėdamas kurti wikipedia puslapius patikrink, ar kas nors nėra sukūręs tokio paties. Neretai vienai sąvokai apibūdinti naudojami keli panašūs vardai. Šiuo atveju užtektų padaryti nukreipimą. Taip pat galima apžvelgti esamas kategorijas arba pasinaudoti "Paieška", parašant žodį (butinai vardininko linksniu) ir spaudžiant "Rodyti".

 

Sukurk naują puslapį pagal jau esančią raudoną nuorodą (pagal paiešką)

Naujus wikipedia puslapius galima pradėti kurti pagal jau esančią „vaiduoklinę“ (raudoną) nuorodą (į neegzistuojantį straipsnį), esančią viename iš Vikipedijos puslapių. Vidinės nuorodos į neegzistuojančius straipsnius paprastai kuriamos ruošiantis rašyti atitinkamą straipsnį arba norint paskatinti kitus žmones tai padaryti.

Jei reikalingos „vaiduoklinės“ nuorodos Vikipedijoje nerandi, galima jąsu kurti. Surask Vikipedijoje žodį arba frazę, kuri tiktų kaip naujostraipsnio pavadinimas ir įrėmink ją laužtiniais skliaustais [[vataip]]. Išsaugojus pakeistą straipsnį, Tavo sukurta nuoroda arba rodysį jau esantį straipsnį, arba pasidarys raudona („vaiduokline“) nuoroda,kurią paspaudus bus galima pradėti kurti naują straipsnį.

Straipsnį taip pat galime pradėti kurti įrašę norimą pavadinimą į paieškos laukelį. Jei toks straipsnis nerandamas - atsidariusiame puslapyje mums siūloma "Galite sukurti straipsnį šiuo pavadinimu." Paspaudę ant nuorodos atsidarysime norimą straipsnį redagavimo režime.

Reiktų vengti kurti straipsnius-paklydėlius, į kuriuos nėra nuorodų bei straipsnius-aklavietes, iš kurių nėra nuorodų.

Pradėti straipsnį įrašant URL adresą

Pakeiskite "Straipsnio_pavadinimas" naujojo straipsnio vardu.Pavyzdžiui, norėdami sukurti straipsnį apie Vilniaus Gedimino prospektotunelį, įveskite:

http://lt.wikipedia.org/wiki/Vilniaus Gedimino prospekto tunelis

Vienas paprasčiausių būdų pradėti naują puslapį - įvesti norimą pavadinimą naršyklės adreso eilutėje:

http://lt.wikipedia.org/wiki/Straipsnio_pavadinimas

Nukeliavę šiuo adresu pateksite į puslapį, informuojantį, kad šiuo metu straipsnis tuščias. Taigi, spustelkite "Taisyti straipsnį" nuorodą puslapio apačioje ir jūs jau kuriate naują straipsnį. Be abejo, pasistenkite būti tikslūs ir neutralūs.

Tačiau, šitaip sukūrus puslapį jis bus pamestinukas -- joks kitas straipsnis į jį nerodys. Todėl geriau dar pasirūpinkite ir kad į naująjį puslapį būtų nuorodų iš kitų straipsnių.


Balsavimas

Žiūrėta: 9136   |   Balsų: 6   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345Komentarai

2010-11-28 Pasakykit kaip ta puslapi wikipedijoje sukurti ? cia pasakyta kaip kurti kaip ji ikelti?
by Radvile

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai