Pradžia

Kaip valyti kaminą

Kaip išvalyti kaminą?

 

Kaminą reikia valyti bent du kartus per metus, kitaip padidėja gaisro ir apsinuodijimo smalkėmis rizika. Kaminą valyti reikės rečiau jei naudojate aukštos kokybės anglis, briketus ar sausas malkas.

 

Dažniausiai kaminkrėtys vaizduojamas kaip prašmatniai apsirengęs vyras su cilindru ant galvos, stovintis ant stogo ir šepečiu valantis kaminą. Tačiau iš tiesų dažniausiai kaminai valomi iš apačios, nebent kaminas prieinamas tik nuo stogo.

Kamino valymas šepečiu

 

Paprastas ir laiko patikrintas būdas valyti kaminą yra mechaninis šveitimas šepečiu. Tą padaryti paprasta su specialiai kaminų valymui skirtu šepečiu. Toks šepetys turi kotą susidedantį iš atskirų dalių. Uždėkite pirmą koto dalį ant šepečio ir išvalykite kaminą kiek pasiekiate, po to uždėkite antrą koto dalį ir išvalykite aukštesnę kamino dalį, vėliau pritvirtinkite dar vieną koto dalį ir vėl valykite kaminą, šiuos veiksmus kartokite tol kol išvalysite visą kaminą. Būna tokių šepečių, kurie prisijungia prie grąžto ir palengvina darbą. Prieš pirkdami šepetį išsiaiškinkite koks jūsų kamino skersmuo. Sužinokite ir kamino aukštį, kad galėtumėte įsigyti pakankamai ilgą šepetį. Jeigu ant kamino sumontuotas deflektorius būkite atsargūs, kad jo nesugadintumėte. Beje, nepamiršite nuvalyt ir deflektoriaus - ant jo susikaupia daug suodžių, kurie irgi gali užsidegti.

 

Prieš pradėdami valyti kaminą nuo židinio ar krosnies patraukite daiktus kurie gali išsipurvinti. Taip pat galite uždengti grindis ir baldus.

 

Kamino valymas drebulės malkomis ir cheminiais preparatais

 

Jeigu kaminas nėra labai užterštas jį galima apvalyti deginant drebulės malkas. Jos sukuria didelę trauką ir daug karščio kuris pašalina kamine susikaupusias apnašas.

Specializuotoje parduotuvėje  rasite specialių cheminių preparatų skirtų kaminams valyti, tačiau šie preparatai padės lengvam kamino apvalymui. Jeigu kaminas yra stipriai užterštas, geriau pasitelkti seną gerą šepetį.

 

Jeigu nuspręsite kaminą valyti užlipę ant stogo, būkite ypatingai atsargūs, kad nenukristumėte.

 

 


Balsavimas

Žiūrėta: 8987   |   Balsų: 4   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345Komentarai

Kolkas komentarų nėra. Būk pirmas!

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai