Pradžia » Muzika » Kaip išmokti groti gitara

Kaip išmokti groti gitara

Išmokti groti gitaraJau nuo vasaros vidurio turiu tokią svajonę išmokti groti gitara. Mokėjimo groti privalumų turbūt net nereikia vardinti:

1) Šiaip gerai atrodo;
2) Įrankis dainų kūrybai;
3) Galima improvizuoti;
4) Proga palavinti savo kalbinius įgūdžius;
5) Balso lavinimas ir šiaip dainų mokėjimas;
6) Proga pabūti vakaro dėmesio centre;
7) Užsiėmimas sunkiu metu praskaidrinti nuotaikai;
8) Užsiėmimas, kai nėra ką veikti;
9) Smagus laikas prie laužo ar draugų būryje.

Jei neseniai nusipirkote gitarą, grojate pirmus mėnesius ar tik ketinate ją pirkti, atidžiai perskaitykite gitaros pamokas.

Pati pradžia būna sunkiausia, nes be to, kad reikia mokintis groti, dar reikia pradėti mokintis kaip reikia mokintis, o čia turbūt sudėtingiausia... Visiems pradėti patariu pas mokytoją. Mokytojas gali būti bet kas: draugas, tėtis, brolis, profeslionalus gitaros meistras, kuris duoną iš jos valgo ar koks Gedimino prospekte šaligatvį trinantis vaikas, bet tikrai pirmas jūsų mokytojas neturėtų būti Jūs pats, instrukcija prie gitaros ar šis ir panašūs internetiniai tinklapiai. Taip yra ne dėl to, kad čia ir knygose prirašyta nesamonių, bet knygų ir tinklapio nepaklausi, neišgirsi, nesupratęs nesuprasi, kad nesupratai ir kas svarbiausia: gyvas mokytojas suteiks jums puikų startą ir jūs pradėsite tikrai mokintis daug daug greičiau. Pats startas gali kai kada būti ir 3 pamokos ir keli mėnesiai. O mokintis reikia visai jau ne mažai, taigi puikus startas yra labai pravartus.

Mokytojai

Po pirmų metų grojimo tarp besimokinančio pas profesionalų mokytoją ir mėgėjo namuose atsiranda milžiniškas skirtumas. Svarbiausia reikia nuspręsti ko jūs norite: būti mėgėju ar mokėti šiek tiek daugiau. Jei norite šiek tiek daugiau, susiraskite profesionalų mokytoją, pabrėžiu: Profesionalų. Mokytojai yra labai įvairūs, bet kas blogiausia jie visi save vadina "gitaros mokytojais". Pastebėjau mokytojai būna dvejopi. Vieni mokytojai - tai paprasti muzikantai, kai kurie tikrai moka neblogai groti, bet jie tikrai ne profesionalūs mokytojai. Jie dažniausiai būna mėgėjai, kiti samdomi muzikantai kartais baigę kažkokius muzikos mokslus. Šie mokytojai jus puikiai išmokins kaip laikyti gitarą, kaip braukti per stygas, suteiks gal ir neblogą startą... vėliau toks mokytojas galės bandyti išmokinti jus kūrinio kurį norite ir deja viskas... Pati didžiausia klaida, kurią daro mokiniai yra idealizavimas. Niekadaneidealizuokite savo mokytojo! Jūs dar neturite tiek patirties, kadnuspręstumėte ar jis tikrai gerai groja ar ne. Nors jis jums gal irkone idealus grojikas, bet visko gali būti, kad jis ane bum bumteorijos ir nesugeba sukurti nė vieno tikrai savo kūrinio ir neturi netsavo stiliaus. Tokių mokytojų tikrai yra... pas juos ilgai apsistotiyra blogai. Šiaip siūlau "prasieiti" per kelis mokytojus arba susirastimokytoją su tikrai patikimom ir gerom rekomendacijom iš žmonių, kuriemoka groti. Na jei norite tik mokėti melodingai braukyti pervisas stygas, mokinkitės pas tą mokytoją, kuris jums patinka. Šiaip kadir koks bebūtų mokytojas, netąsykite jo nervų, mokinkitės tai ką jisliepia ir ypač tuos kūrinius, kuriuos jis pats duoda. Mokytojas buslaimingesnis ir galės jums pravesti tūriningesnes pamokas Tokie mokytojai už mokslą ima nedaug ir jų pamokos ne visada būna individualios. Jei mokinatės pas kažką, tai mokinkitės tik individualiai! Grupėje tolygu kaip namie, na tik gausit kelis patarimus jei mokytojas pastebės kažką blogai. Jei jau praėjo keli mėnesiai kaip mokytojas prašo jūsų pasakyti, ką norite groti, eikite pas kitą mokytoją, nes jis jau neturi ko jūsų išmokinti. Galima susirasti ir profesionalų mokytoją. Tokie mokytojai už pamokas ima daug. Jie jus išmokins visų pagrindų ir kas svarbiausia: Muzikos Teorijos. taipogi supažindins su įvairiais stiliais ir jus puikiai parengs savarankiškam mokinimuisi. Pas tokius mokytojus pasimokius po kelių metų jau galima (susiradus draugų) kokioj grupėje groti. Viskas priklauso nuo jūsų: ar norite būti mėgėjas ar padaryti savo grojimą pagrindiniu savo užsiėmimu ir hobiu - rinkitės. Kiek jums reikės mokytojo jūs turėsite nuspręsti patys.
Groti su gitara
Pabaigai juokelis apie mokymasi groti gitara:

Norint įvaldyti gitaros meną, jums reikės:

1. gitaros;
2. įvaldyti;
3. meną.

Norint įvaldyti gitaros meną, jums nereikės:

1. prastos gitaros;
2. fortepiJono;
3. firmos "VEF" telefono;
4. Suslavičiaus kečupo;
5. nenorėti įvaldyti gitaros meną.


Balsavimas

Žiūrėta: 49537   |   Balsų: 253   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345Komentarai

2016-04-06 Jei norite išmokti groti gitara — reikia imti ir mokytis. Dabar yra labai daug variantų: kursai, mokymo studijos, internetas, galų gale draugai. Bet svarbiausia yra noras ir kantrybė. Lankiau gitaros pamokas Vilniuje, tai iš pradžių nebuvo lengva, viską nuo nulio pradėjau. Tačiau, dabar nesigailiu, groju gerai, ir kitiems padedu kai reikia. Žodžiu, rezultatas vertas pastangų.
by žmogus
2013-08-22 Gitarą turėjau jau kokius 5 metus, bet pasiryžau mokintis nuo spalio mėn. Viską dariau savarankiškai ir galiu pasigirti: groju tikrai gerai ir mąstau pirkti elektrinę. pirmas mėnesis buvo sunkiausias. kamavo nežinia, iš kur viską sužinoti, bet galiu pradžiuginti: jokie mokytojai nereikalingi, kai yra internetas :D youtubeje plna pamoku ne tik pradedantiesiems bet ir jau pažengusiems.
by Paulina
2013-01-26 kas galetu man padeti ismokti groti gitara bent nuo ko pradeti
by nerijus
2012-07-01 krc kaip be mokytoju pagalbos galima ismokt grot gitara? :// turiu gitara 2 diena, moku 1 akorda ir jis nera labai lengvas. Be to nenoriu vaiksciot pas mokytojus...
by Kamile
2012-05-24 as pati gitara turiu beveik 2 savaites, ir ismokau 2 akordus grojant suspausti pati, be jokio mokytojo ar kieno pagalbos:)
by iveta
2012-05-02 Gal kas zinot kokia nors programa su kuria galima ismokti groti?
by augustasas
2012-03-03 As noriu ismokti groti gitara kaip megeja, nes man patinka tokie dalykai, bet ar tai sunku?
by Mane vadina: Silvuke
2012-02-26 As ismokau,ir tuo didziuojuosi!!! ;))))
by myliu gitara
2012-01-20 15 metu ? jau nuo sesiu metuku groju gitara o man jau 16 turiu gera balsa tad rinkausi gitara .. na dar pieninas irgi kartais nuramina ...
by Urte
2011-12-02 Aš nusipirkau gitarą, na ir bandau mokintis savarankiškai, bet neišeina.. Padėkit ...
by GuitarFan
2011-08-22 Ar nevelu dar 15 metu mokintis gitara?
by aurelija
2011-08-09 Noriu ismokti groti gitara - ne brazdinti stygas ...o groti ...manau esu uzsispyrusi ir ismoksiu -tik kur gauti gera mokytoja(su prieinama kaina)-nes ir taip daug bureliu lankau ,mamai bus beda su mano norais :))
by beatrice
2011-08-09 kita savaite gausiu gitara laukiu ir mokinsius groti
by slapuke
2011-04-17 turiu gitara ir mokinsiuos ja groti savarankiskai
by dovyys
2011-03-07 Pirštus skauda, jei per kietos stygos, bet geriau iš pradžių pakentėt su kietesnėm (mano nuomonė)
by Jokas
2011-03-07 Tik vat nesąmonė, kad jei jau klausia mokytojas ką nori groti, tai reiškia, kad blogai...
by Jokas
2011-02-18 Pasakykite ar visiem pirstus skaudejo kai pradejote groti gitarom, as tik pradejau bet net stygu nebegaliu nulaikyti kaip skauda pirstus gal ka patartumet, nes niekaip man neskamba stygos ka ne taip darau?
by vaje
2011-02-11 neturiu komentaru
by paulius
2011-01-12 galvojau kad tai kazkas neimanomo bet kai radau gera mokytoja (aciu jai) tai groju puikei ir dar pamokiau drauge;D
by Dutyy
2010-12-26 noriu groti bet neturiu gitaros!!!!;(
by problema
2010-10-01 Turiu labai gera balsa, mama muzikos mokytoja tai ko noret? :D Bet gaila jinai nemoka ko labiausiaii noriu - groti su gitara, bet mano kambariokas moka ir gan gerai jau baiges "muzikine" :D Stengsiuosi kaip galiu kad galeciau per balius kaip reikiant suzaveti visus svecius:P :D
by Arnas
2010-09-17 as irgi noreciau smokti groti gitara bet niekas nemokina .. ;(
by ema
2010-08-12 nusipirkau gitara ir nemoku groti ;} bet labai noriu ismokt,cia mano svajone,gal kaiimynas ismokins;DD
by skaistuke
2010-05-31 Aš mokinuosi Kareivių g. verslo centre, pas Darių Gylį. Jis būtent ir bando išmokinti mane tikro grojimo (man neblogai sekasi), o ne belekokio. Lankau kiekvieną savaitę, išrašo normalias sąskaitas, galima apmokėti per firmą, jei nori. Jų įmonė turi ir dar vieną mokytoją, bet aš jo nepažįstu.
by Pikoji
2010-05-26 na as gal ir noreciau ismokt gitara grot bet mano balsas baisus ir be to i dailioske stoju bet jei neistosiu noriu imt i rankas gitara
by mergaiciuke
2010-05-10 Na ,nezinau kai mati kaip groja nelbai sunku atrodo bet esme pati pradzia ,kad ismokytu su rankom ir pirstais valdyt gitara o toiau manau patys jau sugebetumet ...
by mmm...gitara
2010-04-21 as taip pat labai norejau man taipat atrode ,kad tai nuostabu, bet yra ir blogoji dalis pirstai skauda bei tampa nelabai ngrazus,nelengva,skauda po to nugara...reikia baisiai daug kantrybes...as jau sek tiek moku,bet nesiriztu kitu mokyti kaip jus.tad pries pirkdami gitara ar pradedami mokytis pagalvokit ar to tikrai jums reikia. is knygutes profesionaliai groti neismoksi net laikyti pagal paveikslelius ismokti man butu baisiai sunku. NA JAI LABAI STENKSITES GAL IR PAVYKS, BET PAVYKSTA NE KEKVIENAM..
by NORMALIOJI
2010-03-22 Kas norit ismokt groti gitara, nusipirkit knygute ir is ten mokykites
by saras
2010-03-17 as katik nusipirkau gitara ir mano manymu y muzikos mokykla manes ten neykleis nes as jau pavelavau 1 metais ka man daryti???
by kamile
2010-03-16 galetu buti tik kaip ismokti gitara straipsnis o ne kvieciame irtaip toliau
by saule
2010-03-12 as labai noriu imokt groti gitara bet negaliu rast daug info
by h
2010-02-27 as labai noriu ismokt grot gitara bet noreciau ismokt savarankiskai, kas gyvena netoli svencioniu ga leciau padarit kompanija besimokant xD rasikit
by de
2010-02-27 noriu ismokti groti gitara
by by Ive
2010-02-26 noriu pats ismokti be jokiu mokyklu kas gali patarti kur rasti gera informacija kad pats galeciau mokytis
by doze
2010-02-19 Ketinu mokytis groti gitara, tai puikus irankis su kuriuo galima netik merginas merginti, bet ir suerzintai sirdziai sveikata gerinti.
by Tadas
2010-01-21 Sveiki noriu pradet grot gitara siaip esu baiges muzikalke trimitu.. Gal kas galetumet padet pradet grot duot patarimu ar siaip, gal butu norinciu mokintis grot kartu :) ? Nes kas istikro labjausiai nervina tj grojimas solo kai niekas nesiklauso nera su kuo pakalbet ir pan :) jai atsirastu norinciu paglbet parasykit i skype xlauriux :)
by lauris
2010-01-21 geras straipsnis.. Noreciau kad mane pamokint koks gitaros dievukas.. ;]
by kostas ;]
2010-01-20 zodziu geras dalykas gitara kai yra dauk kantrybes ir noro :) pats nesenai nusipirkau ir mokinuosi groti ir beja pats :) zodziu reikia akordus visus ismokti ir po to jau galima pradeti groti :) zodziu 30 akordu jau uztektinai butu :D
by majacas
2010-01-18 ruosiuos nusipirkti gitara se vasara tik nzn kaip galeceu ismokti...
by kamile
2010-01-17 Jei norite ismokti groti gitara galiu padeti :) Jei gyvensite netoli nuo ten kur as tai padarysim pamokas o jei toli tai manau galiu ismokinti groti ir skypes pagalba arba atvaziuosite pas mane nors retkarciais . mano skype: axeleratorius el.pastas axelis@groju.lt
by Axelis
2009-12-28 gal kas turit ONE ? jai taip tai kvieskit njoriu pabendraut ir pakalbet apie gitaras kvieskit ---> mezkiukazzz <~~~
by indre
2009-12-08 viskas yra imanoma, reikia noreti daryti... grojant gitara rikia moketi ,bent jau stengtis dainuoti... visa muzika, tai atgaiva kunui ir sielai... kas groja, yra beprociai:DDD taigi beprociai vienikimes:DDDDD
by bremenas
2009-11-22 kas pasake kad gyvenant kaime neimanoma ismokti?! tikra nesamone :/ ir isvis kaip galima sakyti noriu ismokti groti bet niekas nemokina??? Taigi tam yra mokyklos ajsku uz pinigus bet tai imanoma jei jau konkreciai nera kas pamokintu... zmones atsipeikekit taigi jei yra noras atsiras ir galimybes nezinau kokiam beviltiskam uzkampy be keliu ir masinu gyveni kad neimanoma atvaziuoti mokytis i miesta??? XD imanoma viskas sakau nes tikrai zinau
by El Bambyno
2009-11-22 pati jau groju siuo instrumentu jau 3 metai ir galiu visiems norintiems pasakti kad tai tikrai nesunku tik kaip ir visur beabejo reikia noro. ir manau kad tai prieinama tikrai visiems norintiems, sekmes visiem linkiu pameginti nenusivilsite :)
by El Bambyno
2009-11-12 gitara pirk ne is paprastu parduotuviu o is muzikos kur yra instrumen tai is ten geriau pirkti
by saule
2009-11-12 as tai pati ismokau groti su gitar reikia tureti dauk kantrybes ir viskas reikia pirstus treniruoti kd iprastu prie stygu ir reikia lb daznai tai daryti ass i diena groju 4 valanadas
by saule
2009-10-26 Žadu pradėti mokytis grot gitara, tačiau jos dar neturiu, ir nežinau kokia gitara ir iš kur geriausia pirkti :) Gal kas patars?
by Marija
2009-09-08 as tai zadu pirkt akustine gitara su elektro tuneriu labai noriu ismokt mano tete vokalistas buves ir mano balsas man duota dievo dovana
by evaldas
2009-09-08 Kas rase si teksta? :) Gal gitara grot ir moki, bet minciu destyt tai nelabai :)
by Mancius
2009-08-15 Kvailas tekstas ir dar kvailesni komentarai XD. Norit? Mokykites! Internetas gali buti tikrai geras mokytojas ir jame pilna svetainiu kur uz pinigus galesite mokytis ir uzduoti klausymus i kuriuos mokytojai pasiruose atsakyti 24/7. Mane pati moke groti draugas as "groju" jau 9 menesius nors interneto pagalba to galima pasiekti per 3.
by Estafista
2009-08-14 noriu ismokti groti gitas a, bet tai neimanoma, nes gyvenu kaime;(
by AS
2009-07-04 As tikrai labai noreciau ismokti gitara, taciau kad ismokciau reiks padaryti daugiau nei nusipirkti gitara... Reiks labai daug kantrybes.
by john lennon
2009-07-04 as noriu ismokti groti gitara ir linkiu kitiems sekmes mokintis groti gitara
by odeta
2009-06-27 As irgi labai noriu ismokt groti gitara, bet niekas nemokina...
by Dora5270
2009-06-10 ką galiu patart,tai jei jūsų mieste yra muzikos mokykla-keliaukit ten,ir solfedis būtinas,ir choras,ir mokytojas bus tikrai geras..
by monika
2009-05-23 aš nuėjau pas gitaros mokytoja jis turbut vienintelis profesionalas pas mus , tai pasakė tik tiek nori? nusipirk gitara ir ateik rudenį bet individualių pamokų negausi..
by SinEater
2009-02-28 protingai kalba zmogus ;) matos kad su patirtimi.
by studentas
2008-09-23 as noriu ismmokti groti gitara fox xD
by albertas

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai