Pradžia » Sveikata » Kaip atrodo grybelis pas žmogų

Kaip atrodo grybelis pas žmogų

Tam tikros priežastys sukelia atitinkamus susirgimus su tam būdingais simptomais. Pačios dažniausios grybelio rūšys yra: rožinė dedervinė (rožė), piktšašiai, juostinė pūslelinė ir dedervinė.

   Gydymo būdai priklauso nuo grybelio rūšies, susirgimo priežasties, paciento sveikatos būklės, susirgimo eigos. Terapijos programa numato sistemingą preparatų , vietinių medikamentų ar liaudies medicinos priemonių naudojimą.

Rožinė dedervinė (rožė). Tai uždegiminis procesas, paprastai atsirandantis keliose kūno vietose. Būdingi požymiai : ant odos atsiranda apvalios formos rožinės ar šviesiai rusvos pleiskanojančios dėmės. Jos gali padidėti iki kelių centimetrų pločio. Dažniausiai ja suserga jaunos moterys pavasarį ar rudenį – tada, kai žmogaus imunitetas nusilpsta arba kai organizmas perdaug sušąla. Dėmės vidurys išsausėja ir ima pleiskanoti. Pakenktos vietos visada truputį niežti. Dažniausiai rožinė dedervinė  būna ant nugaros, pečių, pilvo, šonų ir odos raukšlėse.

 Piktšašiai (trichofitija)-grybelinis odos pažeidimas. Susergama, kai į organizmą patenka grybelinė infekcija. Dažniausiai suserga vaikai, lankantys mokyklas. Užsikrėsti galima palaikant  ilgesnius kontaktus su sergančiaisiais, naudojan tuos pačius buities įrankius. Susirgus piktšašiais ant galvos odos (plaukuose) atsiranda viena ar kelios  rožinės spalvos dėmės. Jos pleiskanoja, yra nelygiais kraštais. Tuo pačiu dėmės vietoje augantys plaukai lūžinėja keli centimetrai nuo šaknų ir greitai retėja. Kartais piktšašiai atsiranda vyrų barzdose. Kartais ši forma randasi ir kitose odos vietose.  Ten susidaro blyškiai rožinės dėmės su volelio išvaizdos kraštais. Pažeistos vietos truputį niežti.

   Gydoma  pažeistas vietas tepant  sieros salicilo tepalu, 3-5 proc. jodo tirpalu ar Višnevskio tepalu.
   Ligai paaštrėjus, gali būti taikoma simptomatinė terapija. Kadangi liga labai užkrečiama, ligonis izoliuojamas iki visiškai pasveiksta.
 

Juostinė pūslelinė –tai virusinės kilmės odos patologija. Sukėlėjas – herpes virusas. Ši forma vystosi tarp tarpšonkaulinių nervų. Pirmieji simptomai

pasireiškia maudimu  ar stipriu skausmu šonkaulių srityje, apima krūtinę, bet gali išplisti ir į kitas vietas. Paskui pažeistose vietose atsiranda nedidelės pūslelės, pripildytos skaidraus skysčio. Po kurio laiko pūslelės trūksta, o jų vietoje susidaro šašai. Būdingas juostinės pūslelinės požymis – stiprūs išilginiai skausmai tarp šonkaulių. Tai dėl to, kad virusas liečia tarpšonkaulinius nervus.

   Gydymas tiesiogiai priklauso nuo bendros paciento savijautos ir ligos simptomų pasireiškimo.  Terapijos pagrindas – imuniteto stiprinimas ir priešvirusinių  vaistų vartojimas. Jei labai skauda, pacientui skiriami raminamieji bei nuskausminamieji preparatai. Jei sutrinka pusiausvyra, skiriami nervų sistemą reguliuojantys vaistai.
  Dedervinė - tai grybelinė odos patologija. Ant odo pasirodo įvairių formų bei dydžių dėmės. Tamsi oda atrodo bespalvė, o žiemą įgauna rožinę ar rudą spalvą, tai yra darosi truputį tamsesnė už tikrą odos spalvą. Dėmės didokos, ovalios, gali susijungti tarpusavy, sudarydamos didelius, nelygiais kraštais židinius. Liga gali trukti ilgai, net kelerius metus. Pakenktas odos plotas  pleiskanoja.

   Dedervinė  gydoma priešgrybeliniais tepalais ir tabletėmis.  Gydymo programos sudaryti nereika. Rekomenduojama vengti  būti saulėje, nedėvėti sintetinių drabužių ir stengtis kuo rečiau naudotis vandens procedūromis.


   Plokščioji kerpligė –tai odos, nagų ir gleivinės pažeidimas, kuriam būdinga daug  plokščių, raudonų nedidelių mazgelių, o ant gleivinių – šviesiai rausvų mazgelių. Paprastai ligai būdingas odos niežėjimas. Iki šiol nepavyko išsiaiškinti ligos priežasties, bet manoma, kad tai virusinis organizmo pažeidimas, alergija ar nuolatinis stresas.

   Gydymas pradedamas pašalinus visas įtariamas  susirgimo priežastis. Ligoniui rekomenduojama vengti profesinių ar buitinių alergenų, dezinfekuoti infekcijios židinius ir skirti didelį dėmesį visų šalutinių susirgimų terapijai. Niežėjimo apmalšinimui skiriami  priešuždegiminiai, priešalerginiai ir niežulį mažinantys  vaistai.
   
Svarbu žinoti, kad tik gydytojas sudaro gydymo planą, skiria medikamentus. Neprotingas vaisų vartojimas ar savigyda ne tik nepadeda greičiau išgyti, bet  dažniausiai komplikuoja gijimą.

Plokščiosios kerpligės profilaktikai svarbu laikytis rekomendacijų, apsaugančių nuo pavojingo grybelio mikrofloros  patekimo į organizmą ir galimybės sėkmingai vystytis ir daugintis. Dermatologai ragina pacientus atidžiai sekti organizmo imuninę sistemą.

Kad nenusilptų imunitetas, būtina:
vengti stresų ir emocinės įtampos,
saugotis infekcijos,
atsisakyti blogų įpročių,
į  maisto racioną įtraukti produktus, kuriuose gausu vitaminų ir mikroelementų,
vengti per didelio fizinio krūvio.


Balsavimas

Žiūrėta: 13851   |   Balsų: 6   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345


Komentarai

Kolkas komentarų nėra. Būk pirmas!

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai