Pradžia » Sveikata » Kaip daryti masažą

Kaip daryti masažą

Kaip daryti masažą?

Masažas kaip gydymo ar atpalaidavimo būdas atsirado prieš 3- 4 tūkstančius metų. Masažas tai yra gydymo ir profilaktinis metodas, kurį sudaro visuma mechaninio, dozuoto poveikio būdų į įvairias žmogaus kūno vietas, kurie atliekami masažisto ranka arba specialiu aparatu pagal tam tikras metodikas. Gydomasis masažas tai sistemingas ir kryptingas masažisto darbas. Jau senovėje žmogus trindavo sumuštas vietas, nesuprasdamas kodėl taip elgiasi. Tobulėjant žmogui tobulėjo judesiai ir atsirado masažas.

Masažas klasifikuojamas sekančiai: gydomasis, profilaktinis, sportinis, mechaninis. Gydomasis masažas atliekamas gydimo tikslu, jis skirstomas į dvi grupes: klasikinį ir refleksinį. Vienas paprastesnių masažo būdų yra klasikinis, kuris atliekamas masažisto ranka specialiais 4 pagrindiniais veiksmais: glostymas, trynimas, maigymas ir vibracija.

Masažo procedūra ir efektyvumas priklauso nuo teisingo veiksmų panaudojimo ir derinimo. 1) Procedūroje reikia išlaikyti reikiamą atskirų veiksmų santykį laiko atžvilgiu. Glostymas- 2min., trynimas- 5min., maigymas- 6min., lieka 2min. pabaigai- vibracijai. 2) Masažo procedūra susideda iš trijų dalių: paruošiamoji, pagrindinė ir baigiamoji. 3) Masažo veiksmingumas priklauso nuo veiksmų eilės ar schemos ir kiek bus masažo elementų. 4) Veiksmingumui įtakos turi patogi žmogaus padėtis, kad atsipalaiduotų jo raumenys. 5) Pacientas masažo metu privalo taisyklingai kvėpuoti. 6) Masažisto judesiai neskubantys.

Masažo metodiniai nurodymai: 1. Masažą reikia atlikti po 1-1,5val. lengvų pusryčių. 2. Ryte geriausiai atlikti sergantiems neurastenija ir storiems. 3. Pirmos masažo procedūros atliekamos švelnesnės, o paskesnėmis- jėga didinama. 4. Bendro kūno masažą nerekomenduojama atlikti dažniau kaip vieną kartą per savaitę. 5. Jei procedūros metu atsirado nuovargis, nemiga, tada masažą reikia nutraukti arba trumpinti. 6.  Po masažo pacientas turi 15- 20min. pailsėti.
Masažo metu reikia kaitalioti minėtus veiksmus, kurie skirstomi į nutrūkstamus ir nenutrūkstamus ( kai rankos juda pakaitom, neatitraukiant nuo kūno masažuojamos dalies). Daugumą masažo veiksmų galima atlikti viena ranka arba abiem, arba uždedant vieną ranką ant kitos. Masažuoti galima visą kūną ir atskiras jo dalis.

Šiais laikais masažas kaip natūralus gydymo būdas vis labiau populiarėja, nustumdamas į antrą planą gydymą vaistais.


Balsavimas

Žiūrėta: 36170   |   Balsų: 89   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345Komentarai

2012-03-20 realei per trumpas laikas, bent jau dydomajam butu. turetu uztrukt 20-25min.
by mokausi
2010-07-19 kokiu masazu isviso yra galite pasakyti pavadinimus?
by roberta
2010-07-19 nieko neskaiciusi bet masazus darau fantastiskai, reikia tureti labai svelnias rankas tada visiem labai patinka kai lieti ju nugaras ;]
by gabriele
2010-03-20 gal galit duoti telefono nr. klaipedoje, kas daro gerai ir ne taip brangiai valukinius masazus??? Aciu labai
by vilma
2010-03-07 o mano manymu geriausia eiti pas specialista, nes masazas nera siaip sau maigymas, o reikalaujantis profesionalumo. As tai lankausi klaipedoj pas tokia superine masazuotuoja. ji daro vakuumini masaziuka tai labai patinka :)
by Leja
2010-01-15 man labai patinka masazuoti ir noreciau tapti masazistu ir ypac patinka daryti erotinius masazus ir labai noreciau geriau pramokti masazuoti
by Arūnas
2009-09-21 jei jau apie masažą namuose - geras aparačiukas yra darantis vakuminį masažą, padeda nuo celiulito (mama turi), bet ir aš naudoju kartais, net tiesiog malonu, na ir gal celiulito atsiradimą atitolinsiu.
by pupa
2009-06-01 atsakymas visiskai neatitinka klausimo... tragedija kazkokia...
by Aivaras
2008-08-07 svaebeuse pries darant masaza isistudijuoti zmogaus anatomija ir suzinoti kur nederetu paspausti
by janina
2008-07-19 labai noriu buti masaziste tad pries masazus nieko as pries neturiu.ir manau man pasiseks ja tapti labai stengsiuosi
by evelina

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai