Pradžia » Sveikata » Kaip suprasti ar tai auglys

Kaip suprasti ar tai auglys

  Vėžys - kai ląstelės pradeda nekontroliuojamai daugintis. Visi kūno organai sudaryti iš ląstelių, ląstelės dauginasi dalydamosis tik tada, kai to reikia. Šis tikslus vyksmas palaiko gerą mūsų organizmo būklę. Jei ląstelės ima daugintis, kai to dar nereikia, susidaro perteklinė audinio masė. Šis perteklinis audinys, vadinamas naviku, gali būti gėrybinis arba piktybinis.

Gėrybiniai navikai nėra vėžys. Jie gali būti pašalinami ir dažniausiai daugiau nesikartoja. Gėrybinių navikų ląstelės neplinta į kitas kūno vietas. Šie navikai paprastai nekelia pavojaus gyvybei.

Piktybiniai navikai - tai vėžio liga. Vėžio ląstelės skverbiasi ir žaloja aplinkinius audinius ir organus. Jos gali ištrūkti iš piktybinio naviko ir patekti į kraujotaką arba limfinę sistemą. Tokiu būdu navikinės ląstelės iš pirminio naviko kraujagyslėmis ir limfagyslėmis pasklinda į kitus organus. Atokiai nuo pirminio naviko išsiplėtoję navikai vadinami metastazėmis.

Nors ir neturite jokių problemų, reikėtų reguliariai tikrintis sveikatą. Turėtumėte žinoti, kad su vėžiu gali būti susiję tokie simptomai: pakitimai žarnyno ar šlapimo pūslės veikloje, neįprastas kraujavimas arba išskyros, neužgyjanti žaizda, sustorėjimas ar gumbelis krūtyje ar kitoje kūno vietoje, nevirškinimas ar sunkumai ryjant, pokyčiai karpose ar apgamuose, įkyrus kosulys ar užkimimas. Žinoma, šie simptomai nebūtinai rodo vėžį; jie gali atsirasti dėl mažiau pavojingų susirgimų. Tik gydytojas gali nustatyti diagnozę, todėl, vos pastebėję minėtus pokyčius, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Nelaukite, kol pajusite skausmą - ankstyvas vėžys paprastai nesukelia skausmo.Jei pastebėjote vėžiui būdingus simptomus, gydytojas jus apžiūrės, išstudijuos jūsų ligos istoriją ir nukreips įvairiems tyrimams.
 
Vėžio simptomai skirstomi į tris grupes:

    Vietiniai: neįprasti augliai, kraujavimas, išopėjimai;
    Metastazių (plitimo): padidėję limfmazgiai, kosulys ir hemoptizė, hepatomegalija (padidėjusios kepenys), kaulų skausmai, vėžinio proceso paveiktų kaulų lūžiai ir neurologiniai simptomai;
    Sisteminiai: svorio kritimas, prastas apetitas ir kacheksija (išsekimas), padidėjęs prakaitavimas, anemija (mažakraujystė), gelta ir specifiniai paraneoplastiniai sindromai (pavyzdžiui, trombozės, embolijos, dermatomiozitas, mielopatija ar endokrininiai (hormoniniai) pakitimai).

  Jei pastebėsite ar pajusite nors vieną iš šių simptomų kuo skubiau kreipkitės į gydytoją:

1. Jums trūksta oro

Vienas dažniausių plaučių vėžio simptomų – oro trūkumas. Jei net lėtai vaikščiojant ar lengvai judant jums ima trūkti oro.

2. Chroniškas kosulys ir skausmas krūtinėje

Chroniškas kosulys ir skausmas krūtinėje gali būti leukemijos ir plaučių vėžio simptomai. Dauguma pacientų skundžiasi skausmu krūtinės srityje, šoninėje dalyje, žemiau pažasties. Taip pat gali būti, kad jums bronchitas arba plaučių uždegimas.

3. Dažnai karščiuojate ir kenčiate nuo infekcijų

Nusilpęs imunitetas, dažnai pakylanti temperatūra ir dažnos infekcijos yra leukemijos simptomas. Kaulų čiulpai pradeda gaminti pažeistas baltąsias kraujo ląsteles, kurios išstumia kitas kraujo sudėtines dalis, todėl nusilpsta imunitetas.
 
4. Jums sunku ryti

Sunkumas ryti pasireiškia sergantiems gerklų ir stemplės vėžiu, kartais – plaučių vėžiu.

5. Padidėję limfmazgiai

Padidėję limfmazgiai perspėja apie pokyčius limfinėje sistemoje. Padidėjęs limfmazgis vienoje iš pažastų gali būti krūties vėžio simptomas. Vienas iš leukemijos simptomų taip pat yra padidėję, bet neskausmingi, limfmazgiai kirkšnyse, kakle, pažastyse.

6. Sunkiai gyjančios mėlynės ir žaizdos

Jei pastebite be priežasties ar po silpnų sutrenkimų ant kūno atsirandančias dideles ir sunkiai gyjančias mėlynes arba žaizdas, kurios nesiliauja kraujuoti, gali būti, kad jums leukemija. Dažniausiai mėlynės atsiranda ant krūtinės, kaklo, veido, rankų ir pirštų. Taip pat gali kraujuoti dantenos.

7. Nuolatinis nuovargis ir silpnumas

Jei nuolatinis nuovargis ir silpnumas pradėjo trukdyti jūsų įprastam gyvenimui ir veiklai, verta susirūpinti. Nuovargis ir silpnumas yra įvairių vėžio formų simptomas.

8. Pilvo išsipūtimas ir staigus didėjimas

Moterys, kurioms diagnozuojamas kiaušidžių vėžys, dažnai skundžiasi neproporcingai dideliu pilvu.

9. Apetito praradimas, pilnumo jausmas nepavalgius

Dar vienas kiaušidžių vėžio simptomas – apetito praradimas ir pilnumo jausmas, kuris jaučiamas net ir nepavalgius. Taip pat reiktų sunerimti, jei šiuos simptomus lydi dubens skausmai.

10. Dubens ir pilvo skausmai

Dubens ir pilvo skausmai yra daugybės ligų simptomas: kiaušidžių cistos, fibromos, kitų gimdos ir kiaušidžių sutrikimų ženklas arba kiaušidžių vėžio simptomas.

11. Kraujavimas iš tiesiosios žarnos

Jei pastebėjote kraują iš tiesiosios žarnos, skubiai kreipkitės į gydytoją. Kraujas gali pasirodyti dėl įvairių ligų, bet viena jų – storosios žarnos vėžys.

12. Nepaaiškinamas svorio netekimas

Nereikėtų džiaugtis, jei be jokios priežasties pradėjo tirpti kilogramai. Jei nepradėjote aktyviau sportuoti ar nepakeitėte mitybos įpročių, o svoris krenta, reiktų susirūpinti. Svorio netekimas yra virškinamojo trakto ir kepenų vėžio simptomas.

13. Skrandžio skausmas

Skrandžio skausmas ne tik gali perspėti apie opą, bet ir apie skrandžio vėžį. Jei jums nuolat skauda skrandį, būtinai kreipkitės į gydytoją.

14. Paraudusios ar sutinusios krūtys

Kiekviena moteris turi reguliariai tikrinti savo krūtis ir įsitikinti, ar neatsirado sukietėjimų. Jei krūtyje atsirado navikas, anksčiau ar vėliau pasirodys pirmieji skausmingi simptomai – paraudusios, sutinusios krūtys arba netikėtai atsiradę odos nelygumai.

15. Pasikeitę speneliai

Vienas dažniausių krūties vėžio simptomų – pasikeitusi spenelių forma ar spalva, atsiradę bėrimai. Taip pat švelniai paspaudus tik iš vieno krūties spenelio pasirodančios kraujingos išskyros.

16. Neįprastai skausmingos menstruacijos, kraujavimas tarp mėnesinių

Jei mėnesinės tapo neįprastai skausmingos, ilgos, pasirodo daugiau kraujo nei įprastai, kraujuojate ir tarp mėnesinių, būtina kreiptis į ginekologą. Šie simptomai gali perspėti apie gimdos vėžį.

17. Sutinęs veidas

Jei jums be priežasties tinsta, raudonuoja veidas ar jo dalys, gali būti, kad sergate plaučių vėžiu. Plaučių augliai neleidžia kraujui laisvai cirkuliuoti, todėl jam sunku pasiekti galvos ir veido sritį.

18. Negyjantis ir kraujuojantis odos gumbas

Odos vėžį gali sukelti ne tik pakitusios formos ar spalvos apgamai, bet ir kiti netikėtai susidarę odos dariniai, kurie negyja ir kraujuoja. Reguliariai tikrinkite savo odos paviršių ir kreipkitės į dermatologą pastebėję neįprastų pakitimų.

19. Pakitę nagai

Nagų pokyčiai gali perspėti apie plaučių, kepenų ar odos vėžį. Parudavę, pajuodę nagai, po kuriais atsiveria negyjančios žaizdelės, atsiranda paraudimų, yra odos vėžio simptomas. Pakitusi nagų forma prie pagrindo – plaučių vėžio, o išbalę ir silpni nagai yra kepenų vėžio simptomas.

20. Nugaros skausmas
Nugaros skausmas, dažniausiai jaučiamas viename iš šonų, gali perspėti apie kepenų vėžį arba išplitusį krūties vėžį.

Balsavimas

Žiūrėta: 18518   |   Balsų: 9   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345Komentarai

Kolkas komentarų nėra. Būk pirmas!

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai