Pradžia » Šventės » Kaip kiaušinius dengti vašku

Kaip kiaušinius dengti vašku

Vaškinai kiaušiniaiMargučiai – vieni trapiausių liaudies meno dirbinių, savotiška taikomosios dekoratyvinės dailės rūšis. Velykiniai kiaušiniu dažymas jungia grafikos ir tapybos  elementus. Nuo senų laikų iki pat šiandienos juos margina suaugę ir vaikai, kaimo žmonės ir miestiečiai. Kiaušinių keitimosi, dengimo vašku ir dažymo paprotys – daug senesnis už krikščionybę. Beveik visose senojo pasaulio tautose esama velykinių kiaušinių puošimo tradicijos. Margutis, kaip ir apskritai kiaušinis, buvo laikomas naujos gyvybės pradžios simboliu, gėrio ir pavasario atgimimo, džiaugsmo ženklu.

Batika
- daugiasluoksnis, sudėtingas medžiagos marginimo būdas naudojant karštą vašką. Prieš marginimą, menininkas užpila šiek tiek vaško, ten kur nenori, kad būtų nudažytas, tada merkia į dažus. Dažymo pabaigoje vaškas visiškai išimamas iš medžiagos ir lieka spalvotas piešinys.

Kaip dengti vašku velykinius kiaušinius:

1) Išrašant raštus ant kiaušinio karštu vašku, naudojant smeigtuką arba pagaliuką. Raštas dengiamas viena pasirinkta iš minėtų medžiagų, paskui kiaušinis nudažomas. Norint gauti daugiaspalvį raštą, paviršius keletą kartų dengiamas vašku ir dedamas į dažus, pradedant šviesiausia ir baigiant tamsiausia spalva;

2) Puošiant margutį skutinėjimo būdu, raštas dažniausiai mažas, ažūrinis, linijos – grafiškos, kampuotos. Išskutinėjant raštus skustuvu, peiliuku, arba  adata viena spalva dažytų kiaušinių paviršiuose. Kartais tie raštai išplėtojami ir tampa puikiu grafišku marginiu.

Vašku kiaušinius dažniausiai išrašydavo moterys, o skutinėdavo vyrai.

Margučiai

Vieni margučiai yra paprastų raštų ir ryškių spalvų, kuriuose dominuoja spalvos. Kituose spalvingumui teikiama antraeilė reikšmė, tuomet dominuoja raštai – vis turtingesni ir sudėtingesni.

Kiaušiniai pirmiausia nudažomi silpna spalva, ant jos padaromas vaškuraštas ir vėl dedami į dažus. „Skustinius“ margučius skutinėdavopeiliuku ar kitu aštriu daiktu. Kartais kiaušiniai būdavo išmarginamivaškiniu ir skustiniu būdu.

Nudažyti, dažuose išvirti kiaušiniai išskutinėjami peiliuku įvairiais raštais. Puošiant margutį skutinėjimo būdu, raštas dažniausiai smulkus, ažūrinis, linijos – grafiškos, kampuotos. Kartais tie raštai išplėtojami ir tampa puikiu grafišku marginiu, tiesiog grafikos kūriniu.

Balsavimas

Žiūrėta: 11001   |   Balsų: 10   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345


Komentarai

2010-04-03 Labai naudinga ir išsami informacija. Labai padėjo.
by Emilė

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai