Kaip elgtis, jei ant tavęs šaukia
Instrukcijos
1
Nepasiduokite provokacijai. Pirmas noras, kurį patiria žmogus ginčo metu – atsakyti tuo pačiu. Atrodo, kad jūs demonstruojate savo jėgą, neleisdamas ant jūsų šaukti. Bet tai visai kas kita. Vertinkite tai kaip pralaimėjimą . Pašnekovas norėjo jus išvesti iš pusiausvyros ir jam tai pavyko.
2
Nusiraminkite ir susikoncentruokite. Kelias minutes pagalvokite apie tai, kodėl ant jūsų šaukiama. Elkitės šaltakraujiškai. Kalbėkite aiškiai ir rišliai, „neprarykite“ žodžių, nesijaudinkite.
3
Pasirinkite padėtį, kad būtumėte viename lygyje su pašnekovu. Turbūt pastebėjot, kad kai pašnekovas sėdi, ant jo šaukti daug paprasčiau. Kitaip, kai priešininkas stovi. Čia turi reikšmės psichologinės suvokimo ypatybės. Todėl, jei jūsų oponentas stovi – jūs taipogi atsistokite.
4
Jei po 4-5 minučių žmogus nenurimsta, o jo agresija net auga, jūs taip pat pakelkite balsą. Ir turėkite omeny, kad tą darote todėl, kad nuramintumėt pašnekovą. Pradėkite kalbėti labai garsiai, pamažu žemindamas balsą ir pokalbio tempą, pereidamas į normalų pokalbį. Po kiek laiko ir jūsų pašnekovas nurims.
5
Jei tas nepadėtų, pagal tai, kaip jūs žeminante toną, panaudokite raminantį gestą. Pakelkite ranką delnu žemyn taip, kad ji būtų jūsų akių lygyje ir lėtai leiskite ją iki juosmens. Tokį gestą galima pakatroti 2 -3 kartus. Svarbu, kad tą matytų oponentas.
6
Perspėkite pašnekovą, kad jūs nenorite su juo kalbėti pakeltu tonu. Pasakykite, kad jūs atidedate pokalbį iki jis nenusiramins. Jei to padaryti neįmanoma, tai pasitikėkite savim, nerodykite savo susijaudinimo ir nepradėkite šaukti kaip pašnekovas.
Komentarai