Kaip rašyti scenarijų
Kaip rašyti scenarijų?
Kas tai yra scenarijus? Kiekviename scenarijuje yra trys pagrindiniai elementai: veikėjas, pasakotojas ir žiūrovas (auditorija). Paprastai tariant, scenarijai tai istorijos, kaip kažkas baisingai ko nors trokšta ir patiria sunkumų siekdamas tikslo. Taigi reikia atsižvelgti į tai, kas yra tas "kažkas", ko ji/jis trokšta, ką pasiryžęs dėl to paaukoti (ar smarkiai rizikuoja, ar viską stato ant kortos, nes jeigu ne ar verta jaudintis?) ir kokius sunkumus patiria.
Na, o kaip rašyti scenarijų? Pirmiausia reikėtų gerai išanalizuoti literatūrinį kūrinį, kurį norėtumėte perkelti į ekraną ar į sceną. Scenarijus dažniausiai atrodo kaip kūrinio planas, jame surašyti svarbiausi pagrindinių herojų gyvenimų etapai. Keli svarbesni momentai: supažindiname su veikėjais ir kita informacija, be kurios žiūrovai nesuprastų istorijos; konfliktas; krizė; katastrofa arba kulminacija.
Apart literatūrinių scenarijų dar yra kuriami ir švenčių, vestuviniai, jubiliejiniai, netgi repeticijų scenarijai. Jie yra kur kas paprastesni, nes viskas vyksta gyvenime, o ne televizoriaus ekrane ar ant scenos. Jei kas ir nelabai pavyksta pagal planą, įvykį galima pakoreguoti ekspromtu.
Yra žmonių, kurie turi neribotą fantaziją, leidžiančią jiems pasireikšti siaubo ar fantastinio filmo kurime.
Taigi, jei norite rašyti scenarijų, pradžiai pamėginkite parašytį jį kokia nors proga, pvz., gimtadienio. Jei viskas vyks sklandžiai, galėsite pamėginti ekranizuoti savo mėgstamą literatūrinį kūrinį sukurdami jam scenarijų.
Komentarai