Kaip išmokti muštis
Šiandien jau praktiškai niekas nelaiko kovos menus būdu, leidžiančiu garbingai nugalėti užpuoliką gatvėje. Šis naivus tikėjimas nuėjo į praeitį drauge su žiauriais ginčais kuris geresnis „mušeika“. Kad ir kaip bebūtų kovos menai turėtų išlikti savigynos būdu, ne puolimo.
Norint tapti geru kovotoju, išmokti kovoti reikėtų stengtis laikytis kelių principų:
1. Tikras kovotojas neleidžia kitam žmogai daryti jam įtaką, tai reiktų daryti ir jums. Pavyzdžiui, dažnai gatvės muštynės yra išprovokuojamos. Tikras kovotojas nesileidžia provokuojamas kito žmogaus. Reikia sulaukti tinkamo momento.
2. „Kovotoją galima sužeisti, bet negalima įžeisti“- mokantis muštis, treniruojantis, reikia suvokti , kad pralaimėjimai treniruočių metu veda link tobulėjumo. Visada nugalėtoju nebūsi, svarbiausia tai suvokti, norint išmokti gerai muštis.
3. Dvasinė būsena- svarbiausia. Negali išmokti gerai muštis jei tam nenusiteiksi.
4. Mąstyti kovos metu, stengtis pastebėti priešininko silpnas vietas ir klaidas vienas svarbiausių kovojimo principų. „silpna vieta“,- pas kiekvieną žmogų skirtinga, būtent todėl reikia stebėti žmogų, kad atrastum jo silpnybes.
5. Fizinis pasirengimas. Lietuvoje yra daug kovos menų klubų padedančių įsigyti tinkamą pasirengimą. Kad ir kaip bebūtų galima mokytis kovos meno namie. Bet niekas nepataisys daromų klaidų, o ir neturint partnerio išmoti kovoti bus sunku. Kovos menų klubuose susirenka daug įvairių žmonių, visų jų kovojimo būdai skirtingi, todėl praktika kovos menų klubuose - geriausia.
Amžius nesvarbu- svarbu noras. Kiekvienas gali išmokti „muštis“, nors šis žodis ko gero netinkamas. Mušasi tik neišmanėliai, o kovoti moka tikri kovotojai. Juk „mosikuotis kumsčiais“ gali kiekvienas, o tikslingai įvertinti situaciją- ne.
Komentarai