Pradžia » Žmonės » Kaip reikia mokytis

Kaip reikia mokytis

Kaip mokytisIšmokti kaip produktyviai mokytis yra vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos apskritai reikia išmokti studentui ar moksleiviui. Tai padeda pagilinti žinias įvairiose srityse sutaupyti laiko, tobulinti įgūdžius ir apskritai – lengviau gyventi.

Yra 3 pagrindinės mokymosi rūšys: mokymasis mėginant, patiriant sėkmę ir klystant, mokymasis pažįstant ir mokymasis pamėgdžiojant. Lengviau mokytis, kai medžiaga sukaupiama įvairiais būdais ir kai įtraukiami jausmai. Mokydamiesi turėtume bandyti gylintis į mokymosi turinį, medžiagą ir mokymosi tikslą žiūrėti emociškai pozityviai - entuziastingai, džiaugsmingai ir smalsiai. Toks nusiteikimas padės įvairiais būdais kaupti naują mokymosi medžiagą. Jeigu problemos nepavyksta išspręsti ir tada galbūt reikia pakeisti savo požiūrį į ją.

Vidutiniškai mes atsimename:

1) 90 procentų to, ką patys patyrėme;
2) 50 procentų to, ką girdėjome ir matėme;
3) 30 procentų to, ką matėme;
4) 20 procentų to, ką girdėjome.

Žemiau pateikiamos internetinių puslapių nuorodos, kuriose gausu informacijos apie tai, kaip išmokti mokytis taip, kad rezultatai taptų akivaizdžiai geresni:

1) Student success - Academic Skills Puslapyje pateikiamas optimalus informacijos kiekis apie pagrindines mokymosi sritis (pasiruošimą paskaitoms, rašymą,  skaitymą ir t. t). Prie kiekvienos srities taip pat dar yra pateikta testukų, kad pasitikrinti ar teisingai viską išmokote ir supratote „pamokėlę“

2) Study Guides and Strategies Puslapis naudingas tuo, jog jame pateikta daug strategijų ir būdų kaip pasiekti gerų rezultatų ir kaip reikia mokytis. Informacija šiame puslapyje pateikta labai patogiai todėl nesunku naršyti ir atsirinkti reikalingą informaciją. Dar vienas šio puslapio pranašumas yra tas, kad jame gali pasirinkti kalbą, kuria patogiausia skaityti (rusų, vokiečių,  anglų ir kt.).

Taip pat yra ir knygų kuriose parašyti patarymai kaip reikia mokytis. Viena iš jų butų Rudnianskis Jaroslavas "Kaip mokytis?"

Ši žymaus lenkų pedagogo knyga skiriama vidurinės mokyklos mokiniams. Autorius, lengvai ir sąmojingai kalbėdamas su jaunimu, duoda nemaža gerų patarimų, kaip tvarkyti savo laiką, kaip planuoti darbus, kaip mokytis.

Neužmirškite pakankamai judėti; timkamai kvėpuokite, nes tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai, smegenims reikia gauti pakankamai deguonies. Stenkitės tinkamai maitintis. Jei dirbate protinį darbą, jūsų maistas turėtų būti įvairus, neriebus ir nepergausus.


Balsavimas

Žiūrėta: 15565   |   Balsų: 36   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345Komentarai

2012-08-08 man tai labai patiko
by olegas
2011-09-22 labai geras straipsnis man padejo 6klaseje tokio ir jeskojau
by martynas
2010-09-12 Naudingas straipsnis. Aciu.
by Anonimas
2010-08-05 Neblogai,bet galetu buti daugiau nuorodu
by Vaikinas
2010-08-05 Labai padejo,geras straipsnis :)
by Skaitytoja

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai